شهر آنکارا

شهر آنکارا بعد از شهر استانبول پر جمعیت ترین شهر ترکیه است.و مرکز سیاسی ترکیه محسوب میشود.مکانهای دیدنی شهر آنکارا آرامگاه آتاتورک و مرکز برج خرید آتاکوله است.

راهنمای سفر به آنتالیا

آنتالیا یکی از شهرهای ساحلی و بسیار دیدنی است که در امتداد رشته کوههای توروس واقع شده است و در جهت دریا ادامه دارد .شهر  آنتالیا از سمت غرب شهر کمر شروع می شود و با اندازه طول شصت کیلومتر همراه با ساحل زیبا و دیدنی به سمت شرق در  شهر آلانیا پایان می یابد.آنتالیا در طول سال آفتابی است و میتوان ورزشهای تفریحی مانند اسکی روی آب، کوهنوردی،موج سواری ، قایقرانی و ... انجام داد. در فصل تابستان درجه دمای هوا بین سی و پنج  الی چهل و پنج درجه سانتی گراد و رطوبت آن شصت و پنج درصد است.که در این زمان میتوان از ساحل و پلاژهای زیبای آنتالیا لذت برد.همچنین این شهر آثار تاریخی زیادی دارد از قبیل آسپندوس و تائتر شهر سیده و فروشگاه میگروس که بزرگترین فروشگاه آنتالیا نیز هست.

موقعیت جغرافیایی آنتالیا

شهر آنتالیا در غرب ترکیه و در منطقه مدیترانه قرار گرفته است. این شهر  از جنوب با دریای مدیترانه از  سمت شمال با شهر بوردور، از غرب با شهر کورکوتلی ،از شرق با شهر سریک و از جنوب غربی با شهر کمر همسایه است.یکی از رودخانه های این منطقه که در پایان به آبشار دودن میرسد رود آکسو است .

 

نقشه آنتالیا

نقشه آنتالیا

فاصله هوایی تهران تا آنتالیا

فاصله هوایی تهران تا آنتالیا 3:05 است.